LASEROVÁ TERAPIE

Laserová terapie výrazně zdokonaluje buněčnou regeneraci. Laser stimuluje optimální hojivé procesy a brání nedokonalému hojení (tvorbě jizvy). 

Má protizánětlivé a protibolestivé (analgetické) účinky, podporuje regeneraci nervové tkáně, novotvorbu cévního systému a ovlivňuje lokální imunitní procesy.

Užívá se k též léčbě tinnitu (pískání a hučení v uších). Naše pracoviště je vybaveno vysokovýkonnostním (HIT) laserem nejvyšší třídy typu K laser CUBE IV

 

Jedná se o nejmodernější přístrojovou technologii, která dopravuje větší množství  laserové energie do větší hloubky a tím se výrazně zvyšuje efekt. Navíc přístroj nenabízí pouze jednu nebo dvě vlnové délky, jako je to u jiných přístrojů, ale hned čtyři a tím je unikátní. Každá vlnová délka vytváří ve tkáni jiný druh léčebného zákroku:

1) Vlnová délka 905nm – zvyšuje utilizaci kyslíku na buněčné úrovni. Čím více kyslíku buňka dokáže přijmout, tím má více „paliva“ pro regenerační proces.

2) Vlnová délka 660nm – má antibakteriální účinky, podporuje regeneraci a množení buněk (princip opravy tkání) více povrchově – hojení jizev, pooperační stavy a jiné.

3) Vlnová délka 970nm – působí více do hloubky, zvyšuje prokrvení dané oblasti,  přivádí tedy krev plnou živin a kyslíku, vytváří ve tkáni teplo, což zvyšuje aktivitu určitých buněk zodpovědných za hojení.

4) Vlnová délka 800nm – působí na specifický enzym cytochrom C oxidázu, který přímo ovlivňuje, jak efektivně buňky vytvářejí molekuly ATP (přímý zdroj energie k množení, opravě buňky a jiným účelům v hojícím procesu). Přístroj je navíc vybaven technologií ISP (intense super pulse), ten umoňuje intenzivní biostimulaci (hojení) i v hluboko uložených tkáních

Close Menu